Profesor, doktor Marcus Willaschek z Goetheho univerzity ve Frankfurtu nad Mohanem je považován za uznávaného odborníka na Kanta. V letošním roce (2019) vede Filosofický mistrovský kurz, který každoročně pořádá Katolická akademie v Bavorsku spolu s Mnichovskou filosofickou vysokou školou.
Profesor Willaschek při své večerní veřejné přednášce vysvětlí Kantovu kritiku důkazů Boha (Boží existence) a pohovoří o Kantově zdůvodnění morální „víry v rozum“.
Můžeme žít bez Boha? Jedním z nejznámějších počinů Immanuela Kanta je jeho zdrcující kritika tradičních důkazů Boží existence. Stěžejním závěrem Kantovy Kritiky čistého rozumu je, že existenci Boha v zásadě nelze dokázat.
Nesmíme však zapomenout na další dva Kantovy poznatky: za prvé, že stejně tak nelze dokázat, že Bůh neexistuje, a za druhé, že můžeme věřit v Boží existenci na základě jistých, konkrétně morálních důvodů, pokud tuto víru nezaměňujeme s poznáním.
Přednáška vysvětluje srozumitelným způsobem Kantovu kritiku důkazů Boha (Boží existence) a pojednává o Kantově zdůvodnění morální „víry v rozum“.
Sans, translated by Káňa, T. (aktualizace 11. 7. 2021)