Tož na zdraví

Nakreslil Luděk Káňa

Tož na zdraví, tož na zdraví, připijme Tomovi. Padesátku dneska slaví, kde ju nabral, kdekdo praví, to termály, to termály, vrásky mu smazaly.

Tož na zdraví, tož na zdraví, připijme Tomovi. Plave, bruslí a lyžuje, náš Tomáš pohybu holduje, už mladý přec, už mladý přec, vždycky byl sportovec.

Tož na zdraví, tož na zdraví, připijme Tomovi. Doma chvílu neposedí, fšeci to už o něm vědí, pln síly je, pln síly je, tož pořád rajzuje.

Tož na zdraví, tož na zdraví, připijme Tomovi. V Alpách na plné obraty, zdolává hravě feraty, tam po horách, tam po horách, náš Tomáš běhá rád.

Tož na zdraví, tož na zdraví, připijme Tomovi. Pláže a mořské ovzduší, chytly ho silně za duši, tam u moře, tam u moře, šnorchlovat si može.

Tož na zdraví, tož na zdraví, připijme Tomovi. V hlavičce se mu zrodil plán, že odletí za oceán, on v dáli žil, on v dáli žil, v Kanadě Tomáš byl.

Tož na zdraví, tož na zdraví, připijme Tomovi. Z ciziny sa nám navrátil, ve vlasti žití uchvátil teď, s námi je, teď s námi je, s námi se raduje.

Tož na zdraví, tož na zdraví, připijme Tomovi. Popřejme jemu mnoho let, ať ještě dlouho brázdí svět, tak vzhůru číš, tak vzhůru číš, připijme jemu již.

Napsala E. K. 2020 (Na nápěv písně Už troubějí.)